Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Wszyscy Austriacy zostaną przetestowani na koronawirusa

2020-03-26 Wszyscy Austriacy zostaną przetestowani na koronawirusa

Niemal 9 mln mieszkańców Austrii zostanie przetestowanych na koronawirusa.

Ogólnokrajowe testy rozpoczną się w Austrii w kwietniu lub na początku maja 2020 roku.


Test na koronawirusa (grafika: CDC (CC))

W tym celu austriacki rząd kupuje dwa rodzaje testów.

Testy pierwszego rodzaju służą do wykrycia choroby. Dzielą się na wolniejsze i dokładniejsze testy, przy których wymagany jest spory nakład pracy, oraz szybsze, których dokładność wynosi 90% i zabierają 90 minut po pobrani wymazu z nosa. Oba podtypy wykonywane są w laboratorium.

Testy drugiego typu służą do wykrycia uodpornienia (przeciwciał) u osób już po chorobie i wydane zostaną wszystkim Austriakom jako zestawy do samodzielnej weryfikacji. Test działa podobnie do testu ciążowego, wystarczy nanieść na niego wydzieliny ciała z ust lub nosa.

Testy na koronawirusa dla wszystkich Austriaków już są skupowane są na całym świecie. Dla przykładu 1,5 miliona testów zarezerwowano w Szanghaju. Także w Wuhan, gdzie zaczęła się pandemia i wygasła, są teraz na sprzedaż.

Zanim testy zostaną dostarczone zostaną one przetestowane pod kątem ich skuteczności. Obecnie odbywa się to przy pierwszej próbce 1 tys. testów dostarczonych do AKH, głównego szpitala w Wiedniu.


Szpital AKH w Wiedniu (grafika: Wiki (CC))

W czwartek rano w Austrii było niemal 6 tys. osób zarażonych koronawirusem. Większość przypadków przypada na Tyrol, alpejski region graniczący z Włochami, oraz na Górną Austrię (niem. Oberösterreich).

Do tej pory w Austrii przez koronawirusa zmarły 42 osoby.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: